Firmy mají nedostatek technicky vzdělaných lidí, studenti těchto oborů seženou práci rychleji

Zájem mladých lidí o technické vzdělání se v Královéhradeckém kraji zvyšuje. Absolventi technických oborů na středních školách a učilištích najdou práci snadněji než ostatní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učeň, střední odborné učiliště, řemeslo, (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V Královéhradeckém kraji je přes čtyři tisíce žáků devátých tříd. Studenti se musejí do konce března rozhodnout, na které škole budou pokračovat ve vzdělávání.

Podle Vladimíra Šrámka ze Střední průmyslové a odborné školy a učiliště v Hradci Králové se situace mění a žáci devátých tříd se začínají o technické obory více zajímat.

„Probouzí se zájem pomaličku, ale obrací se to k lepšímu. Je to dáno poptávkou na trhu práce, kde chtějí jednoznačné klasické obory, jako zámečník, strojírenské elektroobory,“ říká Šrámek.

Firmy jako Arrow v Hradci Králové nebo ESAB Vamberk proto spolupracují nejen s úřady práce, ale také přímo s průmyslovými školami. Absolventi průmyslových škol a učilišť v Královéhradeckém kraji tak mají větší šanci sehnat práci.

„Z učebních oborů, které se u nás učí, strojírenské elektro, máme přes 90 % nástupu do zaměstnání okamžitě po škole,“ upozorňuje pedagog Vladimír Šrámek.

Kristýna Štanderová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme