V amfiteátru v Náměšti na Hané odstartuje turné kapely Kryštof

Když se řekne Náměšť na Hané, vybaví si většina z nás nejprve zámek a hned poté folkový festival Zahrada. Ten ale před třemi lety skončil, a tak městys řeší problém, co s amfiteátrem. Většinu roku totiž zeje prázdnotou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amfiteátr zahrada 2004

Píseň Jaroslava Hutky Náměšť se stala hymnou festivalu Zahrada poté, co se v roce 1998 přestěhoval ze Strážnice do Náměště na Hané. Folkové melodie si tu návštěvníci vychutnávali třináct let. Před třemi lety festival totiž definitivně skončil.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Náměšti na Hané natáčela redaktorka Monika Tomášková

„Akcí je poměrně málo. V letošním roce se zdá, že se situace zlepší. Jedním z důvodů je i to, že si nás vybrala skupina Kryštof. Jejich turné tady v Náměšti začíná, což je pro nás velká pocta,“ říká starostka Marta Husičková.

Folkový festival Zahrada dával příležitost nejen známým písničkářům, ale i začínajícím kapelám. Konec Zahrady v Náměšti na Hané byl pro folkaře velkou ranou, festival podobné velikosti byste totiž v celé republice hledali jen stěží.

Monika Tomášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme