Policisté chytili muže, který na Vysočině prodával otrávený alkohol

Policisté dopadli pachatele, který prodal otrávený alkohol osmapadesátiletému muži ze Žďárska. Navíc u něj našli obrovské množství dalšího jedovatého pití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závadný alkohol - barel a etiketa - Original vodka jemná (Likérka Drak) - dle výrobce zfalšovaná etiketa | Foto: Policie ČR, koláž Český rozhlas

Zadržen byl sedmatřicetiletý muž, který měl otrávený alkohol prodat synovi muže, který je nyní v kritickém stavu v nemocnici v Novém Městě na Moravě.

U zadrženého policie provedla domovní prohlídky. Jedna proběhla v místě jeho hlášeného trvalého pobytu a druhá v místě, kde se zdržoval ve skutečnosti. Je to soukromý zemědělec a místo jeho skutečného pobytu zahrnuje byt a provozovnu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zadržení muže, který prodával nebezpečný alkohol, informoval reportér Petr Palovčík

Policie tam našla téměř 4 tisíce litrů závadného alkoholu, konkrétně jemné vodky se značkou likérky Drak.

Obě místa, kde byly prohlídky provedeny, se nacházejí na Žďársku, stejně jako všichni aktéři kauzy.

58letý muž byl s podezřením na otravu metylalkoholem hospitalizován v neděli. Lékaři ihned poslali vzorky na analýzu do Brna, kde se podezření potvrdilo.

Na otravu metanolem zemřelo od záři 2012 už 51 lidí. Podle kriminalistů může být v oběhu stále víc než dva tisíce litrů závadného alkoholu.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme