Praha chce v případě blackoutu zlepšit dodávky vody a prodloužit služby záchranných složek

Blackout v Praze by mohl zastavit dodávky vody, zásadně omezit telefonické spojení nebo zdravotnickou péči. Statisíce lidí včetně pacientů pražských nemocnic by zůstaly bez tepla a vody. V ulicích by byl nedostatek policejních sil. Takové jsou první závěry dnešního cvičení výpadku elektrického proudu v hlavním městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blackout | Foto: Stock.xchng

Zatímco první noc blackoutu by byla největší prioritou evakuace lidí z metra a výtahů, druhý den by mohly lidem kvůli nefunkčním bankomatům chybět peníze, dále teplo a především voda.

„Jedno z významných témat je problematika zajištění vody v souvislosti s hygienou,“ řekl primátor Tomáš Hudeček z TOP 09.

SLEDOVALI JSME ONLINE: Praha by mohla mít při blackoutu problém s komunikací a pitnou vodou

Číst článek

Některé nemocnice a policejní stanice nemají agregáty, jejich provoz by byl při obnovení dodávek energie zajištěn prioritně. V ulicích by ale mohli chybět strážníci, policisté a vojáci, rozsah jejich nasazení totiž omezuje služební zákon.

„Měli bychom sáhnout ke změně legislativy v oblasti možnosti 24hodinových služeb,“ uvedl Hudeček. Primátor se také obává zajištění spojení v případě blackoutu.

První výsledky cvičení a také návrhy změn chce magistrát zveřejnit do měsíce.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme