Plzeň čeká v Doněcku zaplněný supermoderní stadion

Dva české kluby budou hrát o postup do osmifinále Evropské ligy fotbalistů. Liberec čeká odveta na hřišti nizozemského Alkmaaru, plzeňská Viktoria se představí na půdě ukrajinského Šachtaru Doněck. Na jednom z nejmodernějších stadionů světa, který o desítky let předběhl své okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Horváth sleduje souboj plzeňského Hořavy s Tomášem Hübschmanem, záložníkem Šachtaru Doněck | Foto: ČTK

Díky nasvícenému modrému plášti je Donbas Aréna dobře vidět i na několik kilometrů. Design navrhl respektovaný britský ateliér Arup, který už se proslavil třeba Operou v Sydney nebo mnichovskou Allianz Arénou.

Bývalý špičkový mezinárodní rozhodčí a nyní jeden z manažerů Šachtaru Doněck Luboš Michel cestou z letiště říkal, že je zdejší stadion asi tak 30 let před běžným životem ve městě. Ale na fotbal prý kvůli tomu lidé nežárlí a klubu fandí celý region Donbas.

Přehrát

00:00 / 00:00

S fotbalisty Plzně se na Ukrajinu vypravil Jaroslav Plašil

Padesátitisícová Donbas Aréna bude určitě slušně zaplněná i dnes. Plzeňský klub je tady v Doněcku velmi respektovaný, koneckonců je to i vidět na zdejším předzápasovém zpravodajství. A je tedy vyloučeno, že by domácí Šachtar odvetu podcenil.

Ostatně kapitán Viktorie poznal už při úvodním duelu, jak důsledně ho soupeř brání. „Bojí se, abych jim neutekl, neobešel čtyři hráče a nezakončil to,“ naschvál přehání Pavel Horváth.

Ten se bude i v nekomfortní situaci snažit favorita zaskočit nějakým nečekaným ofenzivním nápadem. Fotbalisté Plzně potřebují k postupu nutně vstřelit gól, a k tomu ještě zároveň neprohrát vzhledem k remíze 1:1 v úvodním duelu.

Jsem přesvědčený, že to Petr Bolek zvládne, říká plzeňský kapitán Horváth

Číst článek

„V tom druhém zápase je dost času napravit případný nezdar z toho prvního, což se stalo nám. Ale věřím tomu, že jsme schopní si vytvořit takovou pozici, abychom mohli přemýšlet o postupu,“ plánuje plzeňský záložík.

Fotbalisté Plzně začnou bojovat o postup do osmifinále Evropské ligy od devatenácti hodin, kdy utkání v Donbas Aréně začíná. Pět minut po deváté hodině večerní nastoupí k odvetnému duelu i Liberec, který se v Alkmaaru pokusí vykompenzovat porážku 0:1 z úvodního utkání na severu Čech.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme