Jiří Fajt zřejmě nastoupí na místo ředitele Národní galerie dříve, než se předpokládalo

Národní galerie se dočká nového ředitele dřív, než se plánovalo. Nový šéf Jiří Fajt by měl nastoupit zřejmě už v květnu nebo červnu narozdíl od plánovaného července. Dohodl se na tom s ministrem kultury Danielem Hermanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prof. Jiří Fajt na výstavě Europa Jagellonica | Foto: Adriana Krobová

Jednu z největších tuzemských sbírkových a výstavních institucí vede už skoro rok pověřený vedoucí Sbírky starého umění Vít Vlnas.

Bývalého ředitele Národní galerie Vladimíra Rösla odvolala bývalá ministryně kultury za TOP 09 a Starosty Alena Hanáková. Bez výběrového řízení pak na jeho místo dosadila Jiřího Fajta. Ministr kultury v Rusnokově vládě Jiří Balvín ale jeho nástup odsunul až do poloviny letošního roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem ve vysílání Radiožurnálu byla Marta Smolíková, ředitelka knihovny Václava Havla

Podle ředitelky Knihovny Václava Havla Marty Smolíkové je Jiří Fajt vhodným kandidátem na místo ředitele: „On se o to místo dlouhodobě ucházel, účastnil se dvou výběrových řízení a má chuť tuto instituci řídit. V poslední době se neukazuje nikdo jiný, kdo by o to místo měl zájem.“

„Není vůbec jasné, kdyby se vypsalo výběrové řízení, kdo by se do toho přihlásil. Takže buďme rádi, že tady máme někoho, kdo má zcela jistě možnost galerii řídit,“ dodala Smolíková. Zároveň upozornila na výrazné podfinancování Národní galerie.

Veronika Sedláčková, raf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme