Los Angeles se chystá na Oscary, favority jsou snímky Gravitace a Špinavý trik

Dnešní noc patří nejsledovanější události roku ve filmovém světě, předávání Oscarů. Červený koberec na Hollywoodském bulváru v Los Angeles už je na svém místě a čeká na příchod hvězd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sošky Oscarů | Zdroj: ČTK

Slavnostní ceremoniál začne ve dvě ráno našeho času.

Podle kritiků je letošní ročník napěchovaný konkurencí. O Oscara za nejlepší film se uchází celkem devět snímků. Nejvíc nominací, dohromady deset, mají filmy Gravitace a Špinavý trik.

O jednu méně pak má film 12 let v řetězech. Právě jemu dávají filmoví odborníci největší šance na to, aby si Oscara za nejlepší film odnesl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O předávání Oscarů hovoří americká zpravodajka ČRo Lenka Kabrhelová

O tento titul se ještě utkají snímky Vlk z Wall Street, Nebraska, Kapitán Phillips, Her (Ona), Klub poslední naděje a Philomena.

Čeká se, že technickým kategoriím budou letos dominovat 3D filmy. Jako nejlepšího režiséra oscaroví experti favorizují Alfonsa Cuaróna za film Gravitace.

Večerem provede komička a autorka humoristických výstupů Ellen DeGeneres. Ta je oceňovaná za břitký vtip a skvělá vystoupení. Navíc má s cenami americké filmové akademie zkušenosti už z roku 2007, kdy předáváním Oscarů rovněž provázela.

Jediné, co by mohlo pořadatelům dělat vrásky na čele, je vytrvalý déšť. Kvůli němu dokonce museli zatím pro jistotu zakrýt i slavný červený koberec

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme