Ve Fulneku chtějí pokračovat v protipovodňovém opatření podél celého povodí Husího potoka

Fulnečtí chtějí mít více pod kontrolou vodní živel. Město už totiž v minulosti několikrát zažilo ničivé povodně, a na rizikovém místě v části Jerlochovice proto už nechala provést bezpečnostní opatření. Teď plánuje ochranu pro další obyvatele, kteří žijí v povodí Husího potoka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy na Fulnecku (Novojičínsko)

Záplavy na Fulnecku (Novojičínsko) | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

„Naši rodinu jsem musel vzít, rychle jsme šli do auta,“ vzpomíná Ladislav Blahuta, který žije v Jerlochovicích. Velká voda ho nejednou vyhnala z domu. „Auto nám v té chvíli bylo příbytkem. První noc jsme spali na cestě.“

Po šestnácti letech od prvních velkých povodní se ke korytu nastěhovali dělníci s bagry. Upravili koryto a postavili opěrné zídky. Opatření proti velké vodě vyšla na zhruba 30 milionů korun.

Část obyvatel v povodí Husího potoka je teď ve větším bezpečí, podle radnice to ale nestačí a chce ochranu pro další území.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Fulneku natáčela redaktorka Jana Jeckelová

Nezávislá starostka Jana Mocová a další zastupitelé si proto vyslechnou odborníky z brněnského Vysokého učení technického a tamního výzkumného ústavu.

„Chceme do budoucna ochránit i další občany a jejich nemovitosti kolem celého povodí Husího potoka od Dolejších Kunčic až po Stachovice. Jednou provždy by měl tento projekt vyřešit protipovodňová a protierozní opatření v krajině,“ vysvětluje Mocová.

Jestli návrhy z Brna radnici osloví, bude jasné až v červnu.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme