Stavba parkovacího domu u sokolovské nemocnice s sebou ponese několik omezení

V Sokolově začala několik měsíců odkládaná stavba parkovacího domu u místní nemocnice. Několikapatrový objekt, který staví soukromý investor, nabídne až 130 míst a lidé tu budou parkovat zadarmo. Součástí parkovacího domu bude i přístavba centrálního vstupu do nemocnice. Lidé by měli během stavby počítat s dopravním omezením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace parkovacího domu v sokolovské nemocnici | Foto: Nemocnice Sokolov Nemocnice Sokolov

Záměr za šedesát milionů korun brzdily nekonečné dohady mezi investorem a Karlovarským krajem, který vlastnil potřebnou parcelu.

Strany se nedokázaly shodnout na prodejní ceně, dokud do hry nevstoupilo město Sokolov. To směnilo pozemky s krajem a pak se zmíněným investorem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak pokračuje realizace stavby parkovacího domu sokolovské nemocnice, zjistila reportérka Pavla Sofilkaničová

„My jsme kraji dali naše pozemky, které byly třeba pod jejich školami a okolo nich. Pro Sokolov z toho vyjde navíc ještě asi 400 tisíc korun. Město Sokolov vydalo povolení ke kácení stromů,“ říká místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček z ODS.

„Parkování má být zadarmo, což bude velice prospěšné pro všechny obyvatele jak ve městě, tak hlavně pro návštěvníky nemocnice. Zpříjemní jim to dobu, kterou v nemocnici musí strávit,“ dodává.

Zahájená stavba s sebou nese několik omezení. V areálu nemocnice budou uzavřena parkoviště pod pavilony A a B, lidé budou moci svá auta umístit pod budovami D a F.

K omezení dojde i na příjezdové silnici. Od 11. března do konce června budou zúžené jízdní pruhy v obou směrech.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme