Policie nejspíš obmění čtyři krajské šéfy. Červíček bude ředitelem v Hradci

Bývalý policejní prezident Martin Červíček by měl od pondělí vést královéhradeckou policii. S informací přišel server iDNES.cz. Změna na postu krajského ředitele vyvolá změny v dalších třech krajích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý policejní prezident Martin Červíček

Bývalý policejní prezident Martin Červíček | Zdroj: ČTK

Šéfy by měly změnit také Pardubice, Jihlava a České Budějovice. Podle předsedy policejních odborů Milana Štěpánka je Červíčkův přesun do východních Čech logickým řešením:

„Pro něho je to i z osobních důvodů asi nejlepší řešení, protože pochází z tohoto kraje. Myslím si, že pro něj je to vhodné a určitě to bude vhodné i pro královéhradeckou policii.“

„Čímž samozřejmě neříkám, že by současné vedení nebylo na úrovni – naopak si myslím, že současný krajský ředitel pan Švejdar je velmi dobrým krajským ředitelem. Ale bohužel tyto změny jsou vyvolány všemi těmi událostmi kolem vedení policie, které jsou v posledních letech,“ poznamenal Štěpánek.

Červíčka odvolal z čela policie letos v lednu ministr vnitra v demisi Martin Pecina, podle poradní komise se totiž stal policejním prezidentem neoprávněně. Červíček pak proti svému sesazení podal rozklad, s nímž ale neuspěl. Ve sporu šlo hlavně o odvolání Červíčka z funkce, kterou zastával před tím.

mta, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme