V biatlonových sprintech v Kontiolahti dojeli Vítková i Moravec šestí

Veronika Vítková dojela šestá ve sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti. O necelé tři sekundy porazila sedmou Gabrielu Soukalovou. Na šestém místě se v mužském závodě umístil také Ondřej Moravec.

Veronika Vítková, jediná z biatlonové štafety, která ještě v Krasné Poljaně nevybojovala medaili | Zdroj: ČTK

Vítková neudělala při dvou střeleckých položkách v Kontiolahti jedinou chybu a do cíle dojela na šestém místě. O 2,6 vteřiny předjela Gabrielu Soukalovou. Ta jela se startovním číslem 1, ale chybovala na první střelecké položce a na trestném kole ztratila.

Závod vyhrála vedoucí žena Světového poháru Kaisa Makarainenová z Finska. I s jednou chybou na střelnici porazila druhou Rusku Zaitsevovou o šest sekund. Třetí skončila další Finka Laukkanenová.

Před biatlonistkami závodili i muži. Trojnásobný olympijský medailista Moravec odstartoval do desetikilometrového závodu jako šestý, na střelnici byl bezchybný, ale na běžeckém okruhu na své soupeře ztrácel. Nakonec doběhl na šestém místě s devatenáctisekundovou ztrátou na vítěze.

Bronzový muž olympijského sprintu Jaroslav Soukup přišel o naději na dobré umístění při druhé střelbě, ve které dvakrát chyboval. Do cíle doběhl na 31. místě se ztrátou minuty a půl.

Další čeští reprezentanti Lukáš Kristejn, Michal Krčmář a Vít Jánov skončili v šesté desítce konečného pořadí.

V závodě zvítězil dvacetiletý norský závodník Johannes Thingnes Bö. V cíli porazil o sedm sekund vedoucího závodníka Světového poháru Martina Fourcada z Francie, na třetím místě se i přes jednu chybu na střelnici umístil Němec Arnd Peiffer.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Muži - sprint (10 km):
1. J. Bö (Nor.) 23:33,2 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade -7,1 (0), 3. Peiffer (Něm.) -7,2 (1), 4. Malyško (Rus.) -10,6 (0), 5. Björndalen (Nor.) -15,8 (0), 6. Moravec (ČR) -19,0 (0), 7. Lindström (Švéd.) -23,5 (0), 8. Svendsen (Nor.) -23,8 (0), 9. Doll -26,3 (0), 10. Schempp (oba Něm.) -31,9 (0), ...31. Soukup -1:29,6 (2), 52. Kristejn -2:14,2 (0), 53. Krčmář -2:18,9 (2), 56. Jánov (všichni ČR) -2:21,8 (1).
Průběžné pořadí SP (po 17 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 714 b., 2. Svendsen 519, 3. Landertinger (Rak.) 481, 4. Björndalen 477, 5. Šipulin (Rus.) 449, 6. J. Bö 440, ...12. Moravec 381, 36. Soukup 178, 43. Šlesingr 122, 74. Krupčík 21, 79. Krčmář 17.

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Mäkäräinenová (Fin.) 20:36,3 (1), 2. Zajcevová (Rus.) -6,1 (0), 3. Laukkanenová (Fin.) -22,7 (0), 4. Bergerová (Nor.) -29,5 (1), 5. Viljuchinová (Rus.) -30,7 (0), 6. Vítková -37,1 (0), 7. Soukalová (obě ČR) -39,7 (1), 8. Hildebrandová (Něm.) -49,0 (1), 9. Gwizdoňová (Pol.) -1:01,0 (1), 10. Fialková (SR) 1:02,5 (0), ...39. Landová -2:00,4 (3), 52. Puskarčíková -2:21,8 (2), 76. Johanidesová (všechny ČR) -3:47,1 (3).
Průběžné pořadí SP (po 17 ze 22 závodů): 1. Mäkäräinenová 661, 2. Bergerová 630, 3. Domračevová (Běl.) 575, 4. Eckhoffová (Nor.) 494, 5. Soukalová 462, 6. Valj Semerenková (Ukr.) 448, ...9. Vítková 439, 61. E. Puskarčíková 42, 75. Tomešová 21, 82. Landová 16.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít