Havlíčkobrodští hokejisté dluží městu sedm set tisíc korun, hrozí jim i žaloba

Havlíčkův Brod chce po hokejovém klubu HC Rebel vymáhat dluh ve výši téměř tři čtvrtě milionu korun. K takové sumě se vyšplhal například nezaplacený nájem za kabiny nebo VIP prostory. Samotných hokejistů by se prý problémy dotknout neměly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havlíčkův Brod | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

„Hráči to nepocítí. Teď nastává období letní přípravy, finanční zátěž pro klub není tak veliká jako během sezóny,“ říká sportovní manažer klubu Miroslav Barus.

„Jedná se o faktory, které zasílaly technické služby města Havlíčkův Brod hokejovému klubu. Jde především o pronájmy administrativních místností a o pronájmy ledu, kabin, regenerační jednotky a tělocvičny,“ popisuje místostarosta Čeněk Jůzl.

Jde přitom o dlouhodobý dluh, protože nájmy klub podle místostarosty neplatil od dubna loňského roku.

Vedení klubu prý dlouho nereagovalo na upomínky a snahu vedení města pohledávku vyrovnat. Nejdříve jim chodily faktury, pak upomínky, a když nereagovali ani na snahu právních zástupců o schůzku, rozhodlo se město pro podání žaloby.

Klub tvrdí, že vše zaplatí

Nyní HC Rebel zareagoval, alespoň podle tvrzení sportovního manažera Baruse.

„Máme dlužnou částku vůči městu, řádově 700 tisíc korun. 150 tisíc už jsme posílali v měsíci únoru a dál se chceme s městem domlouvat na splátkovém kalendáře a řádně zaplatit celou dlužnou částku,“ ujišťuje.

Proč nereagovali dříve, na to nedokáže Miroslav Barus odpovědět. Je to totiž v kompetenci majitele, který se více nechtěl k této záležitosti vyjádřit. Podle informací Českého rozhlasu však dluží jiným subjektům.

Hlavním akcionářem klubu je firma ŽSD, která měla do loňského roku 80 procent akcií, ale v loňském roce z finančních důvodů část prodala.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme