Havlát byl po výhře San Jose vyhlášen hvězdou zápasu, Jágr vstřelil 1000. gól

Český hokejista Martin Havlát přispěl ve večerním utkání NHL brankou a asistencí k vítězství San Jose nad New Yorkem Islanders 4:3. Dvaatřicetiletý útočník byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou večera. Jubilejní 1000. gól v soutěžních zápasech a v reprezentaci vstřelil Jaromír Jágr, ani jeho trefa ale nezbránila prohře Devils na ledě Floridy 3:5. V barvách New Jersey se střelecky prosadil i Patrik Eliáš.

Hokejista San Jose Martin Havlát se radoval v této sezóně NHL už ze tří gólů

Hokejista San Jose Martin Havlát se radoval v této sezóně NHL už ze tří gólů | Zdroj: Reuters

Havlát se do bodových statistik zapsal poprvé během úvodní třetiny, kdy přihrál na gól Jasonu Demersovi. Z vlastní trefy se pak radoval před druhou přestávkou - střelou z mezikruží zvyšoval na 4:2. Pro českého útočníka to byla třetí branka z posledních čtyř zápasů, v probíhajícím ročníku zámořské soutěže celkem sedmá.

Hokejisté New Jersey vedli na Floridě i díky akcím českých hráčů již 3:1, domácím se ale podařil velký obrat, který nastartoval ještě ve druhé dvacetiminutovce Quinton Howden. Devils pak nedokázali odpovědět ani na další dva zásahy Panthers ze závěrečné dvacetiminutovky.

Jaromír Jágr vstřelil v dresu New Jersey svůj tisící gól. Přistál v brance Floridy

Jágr se do historické tabulky zapsal na konci první třetiny během přesilové hry. Legendární útočník skóroval v sezoně již podvaadvacáté. Jako nejproduktivnější Čech v soutěži nasbíral 58 kanadských bodů. Jeho spoluhráč Patrik Eliáš zaznamenal gól a asistenci. Bez bodu naopak zůstal při svém 500. startu v NHL domácí Tomáš Fleischmann.

Výsledky NHL

NY Islanders - San Jose 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky: 21. Lee, 38. Nelson, 60. Nielsen - 14. Nieto, 15. Demers (Havlát), 30. J. Thornton, 39. Havlát. Střely na branku: 38:26. Diváci: 13.128.

Washington - Vancouver 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 9. Ward, 29. Ovečkin, 33. Wilson, 51. Green - 12. Schroeder, 45. Matthias, 48. Jensen. Střely na branku: 21:41. Diváci: 18.506.

Detroit - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Sheahan, rozh. nájezd Tatar - 49. Smyth. Střely na branku: 23:22. Diváci: 20.066.

Colorado - Anaheim 4:6 (1:0, 3:6, 0:0)
Branky: 26. a 39. McGinn, 13. Mitchell, 39. Landeskog - 28. a 29. Palmieri, 24. Winnik, 30. Perry, 32. Lovejoy, 40. Perreault. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.030.

Chicago - Nashville 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 20. Toews, 49. Regin - 16. Fisher, 19. Hörnqvist, 41. Ellis. Střely na branku: 33:29. Diváci: 22.106.

Winnipeg - NY Rangers 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Byfuglien, 4. Ladd - 2., 40. a 49. Hagelin, 12. Kreider. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg první třetinu, z 8 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na branku: 32:23. Diváci: 15.004.

Dallas - Calgary 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 21. Roussel, 35. Jamie Benn, 37. E. Cole - 27. a 56. Cammalleri, 53. Byron, rozh. nájezd Knight. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18.532.

Florida - New Jersey 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 10. Campbell, 35. Howden, 45. Boyes, 51. Upshall, 60. Trocheck - 19. Jágr, 23. Salvador (Eliáš), 34. Eliáš. Střely na branku: 22:31. Diváci: 14.496.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít