Venezuelský prezident navrhl USA vytvoření mírové komise

Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyzval Spojené státy, aby se zapojily do jednání o Venezuele. Navrhl takzvanou mírovou komisi, kterou by měla zaštítit Unie jihoamerických států. Maduro ale zároveň šéfovi Bílého domu Baracku Obamovi řekl, aby přestal podporovat skupiny, které chtějí venezuelského prezidenta zabít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Nicolas Maduro chce většími pravomocemi bojovat proti korupci a ekonomické krizi

Venezuelský prezident Nicolas Maduro chce většími pravomocemi bojovat proti korupci a ekonomické krizi | Zdroj: Reuters

Zahraniční zásahy do venezuelské politiky vidí i tamní opozice. Jedna z opozičních političek prohlásila, že pochod příznivců socialistické vlády a ozbrojených složek zosnovala Kuba a že důstojníci museli nátlaku podlehnout přes svůj nesouhlas.

Prezident Maduro už dříve obviňoval Spojené státy a Kolumbii z podněcování protestů. Kvůli údajným snahám o zahraniční intervenci dokonce přerušil styky s Panamou.

Na provládní manifestaci prezident varoval demonstranty z druhého tábora, že jejich pochody rozežene silou. Opozice ale prohlásila, že protesty proti zdražování, nedostatku zboží a vysoké kriminalitě budou pokračovat.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme