V Buenos Aires volili královnu krajanských komunit, Češky a Slovenky chyběly

V Buenos Aires se konala jedna zvláštní soutěž královen krásy. Sešly se na ní dívky pocházející z nejrůznějších zemí. Všechny jsou ale zároveň Argentinky. Země a hlavně její hlavní město je totiž doslova tavicím kotlíkem různých národností. A v té směsi nakonec ani nezáleželo na tom, že vyhrála Libanonka, všichni se báječně bavili.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž vyhrála libanonská Argentinka. Za ní zástup dalších usměvavých soutěžících

Soutěž vyhrála libanonská Argentinka. Za ní zástup dalších usměvavých soutěžících | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Jedna z hlavních tříd v centru Buenos Aires zažívá doslova festival národů. Jsou tu stánky s jídlem z nejrůznějších zemí, ukázky různých kultur a uprostřed prochází průvod s kandidátkami na královnu krásy.

„Já o téhle akci vůbec nevěděla, vyšla jsem z domu a najednou tohle,“ říká starší dáma, která pocházíte z Itálie.

Člověk v Buenos Aires nerozezná, kdo je Argentinec a kdo je turista. Drtivá většina Argentinců totiž pochází odjinud a velká část z Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Buenos Aires natáčel reportér David Koubek

„Ahoj! Ahoj, ja jestem Adam, to Radek. Gdzie tu možna dobrego piwa se napić?"

Tyhle dva polské páry jsou v Argentině jako turisti. Ale vědí, že tu je jejich krajanů hodně. Odcházeli před druhou světovou válkou nebo za generála Jaruzelského.

„Máme hodiny polštiny, hodiny tance, tedy lidových tanců, děláme ruční práce." Aiksa má z Polska prarodiče, stejně jako Sebastian: „Snažíme se udržet tradice našich babiček a dědečků."

O kousek dál je rakouský stánek. Nechybí štrůdl a papírová figurína světově známého původem Rakušana, Arnolda Schwarzeneggera.

„Ich bin Ulrich Norbert und mein name komm aus Graz, Österreich. Also ich bin Rudi Kraus," představují se dva muži v kožených kalhotách z Rakouska.

Rakouští Argentinci to v centru Buenos Aires pořádně roztočili. Jejich muzika byla slyšet skoro nejvíc | Foto: David Koubek

A u německého stánku nechybí vepřová pečínka, kysané zelí a klobásky.

Jsou tu Číňané, Mexičané, Haiťané, je tu taky stánek Romů, Basků. Ze středoevropských národů jsou tu Maďaři, Němci, Rakušané, Poláci, ale žádný český ani slovenský stánek. Tyto komunity jsou nejspíš příliš malé, než aby tu měly zastoupení.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme