Třeboň dává peníze na kulturu podle nových pravidel. Na tradiční akce možná nezbyde

Třeboň má nová pravidla pro podporu kulturních akcí. Když podle nich chtěli zastupitelé balík peněz rozdělit, zjistili, že jsou příliš komplikovaná. Dokonce by se na některé tradiční akce vůbec nemuselo dostat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třeboňské ulice byly plné | Foto: Josef Šmejkal

Kulturní organizace a spolky v Třeboni by letos měly na svou činnost a pořádání nejrůznějších akcí dostat milion dvě stě tisíc korun.

Radnice chtěla předejít pochybám, zda nepodporuje jenom akce svých známých, a proto zastupitelé loni v prosinci schválili nová pravidla, podle kterých bude město peníze na kulturu rozdělovat.

„Každý žadatel si může požádat buď o příspěvek na celoroční činnost a jednu akci nebo na dvě jednorázové akce,“ říká starostka za KDU-ČSL Terezie Jenisová. Tento postup se ale nelíbí opozici. Na problémy upozornil Jan Váňa z ODS:

Přehrát

00:00 / 00:00

V Třeboni natáčela redaktorka Lucie Hochmanová

„Tady se ukázalo, že to nebylo příliš šťastné, protože například agentura Bárny, která pořádá Okolo Třeboně a další koncerty, byla v této možnosti omezená a mohla by dostat pouze dva příspěvky.“

Souhlasí s ním i Pavel Barnáš, který koncerty a festival pořádá: „Město se ochuzuje o pestrost nabídky, protože když bude nabídek více, tak stejně ve finále musí rozhodnout město, co podpoří a co nepodpoří. Mně to přijde, jako kdyby se omezil konkurz na hráče, který musí mít určitou barvu vlasů. Nepřišlo mi to úplně nejšťastnější.“

Třeboň zatím rozdělila jenom tři čtvrtiny peněz, kterými chce letos kulturu podpořit. Zbylých tři sta tisíc korun poskytne pořadatelům v průběhu roku.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme