Těžaři hledají na jihu Moravy další ložiska ropy a plynu, investují miliardy

Těžařská skupina MND by měla do konce března skončit s hledáním nových ložisek ropy a plynu na Břeclavsku. Do podobných investic plánuje v dalších třech letech vložit asi 5 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seizmické měření na Břeclavsku.jpg | Zdroj: ČTK

„Pokud najdeme nové ložisko, tak je to otázka následujících třech až pěti let, než na něm budeme moci těžit. Takže možná někdy v roce 2020 můžeme začít na ložiscích, která budou nalezena díky aktuální 3D seizmice,“ říká mluvčí společnosti Daniel Plovajko.

Pomocí 3D seizmického měření prozkoumá společnost MND plochu o rozloze 170 kilometrů čtverečních. Stroje nezastaví ani Novomlýnské nádrže.

„V tomto rozsahu je to vůbec poprvé v historii České republiky, kdy se takový průzkum dělá. Museli jsme hledat speciální odbornou firmu, která stejný průzkum už realizovala například v Holandsku, Francii nebo Rakousku,“ dodává Plovajko.

MND je největší českou těžební společností ropy a zemního plynu. Kromě České republiky působí společnosti skupiny MND v Německu, Gruzii, na Ukrajině, v Polsku a v Ruské federaci.

Štěpánka Kadlečková, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme