Výbuch ve Vítkově zabil jednoho člověka, další tři lidi vážně zranil

Výbuch ve Vítkově na Opavsku v sobotu zabil jednoho člověka. Dva další muže a jednu ženu vážně zranil. Explodovala tam munice, kterou muži našli ve vojenském újezdu Libavá na Olomoucku. O jaký typ výbušniny šlo, teď zjišťují experti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance | Foto: Tomáš Adamec

„V průběhu šetření bylo zjištěno, že skupinka čtyř společně známých osob manipulovala před, nebo v garáži s dosud blíže nezjištěným výbušným předmětem, přičemž došlo k iniciaci a kovové fragmenty se rozlétly do okolí,“ upřesnil opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Nejvážněji zraněného muže se záchranáři tři čtvrtě hodiny marně snažili zachránit. V okamžiku jejich příjezdu byl už v bezvědomí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k případu zjišťovala redaktorka Silvie Mikulcová (11:10)

„Zasahující lékařka zajistila jeho dýchací cesty, byla zahájena resuscitace. Pacient utrpěl vícečetná devastující poranění, která se ukázala být smrtelná,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Zraněného šestatřicetiletého muže přepravil vrtulník ve velmi vážném stavu do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Byl posádkami ošetřen s vícečetnými ztrátovými poraněními končetin. Záchranáři postiženému museli zajistit přístrojem řízenou ventilaci. Po provedení život zachraňujících úkonů si jej převzali do péče letečtí záchranáři,“ popsal Humpl.

Dalším vážně zraněným byl sedmadvacetiletý muž, kterého střepiny zranily na hrudníku, hlavě a končetinách. Humpl uvedl, že muž byl při zásahu zdravotníků při vědomí, sanitka ho transportovala rovněž do ostravské Fakultní nemocnice.

V Městské nemocnici Ostrava skončila šestadvacetiletá žena. Při výbuchu utrpěla poranění nohou.


Zvětšit mapu

ČTK, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme