NHL: Voráčkův gól Philadelphii nestačil, Palát dvakrát asistoval

Český útočník Jakub Voráček pomohl svým gólem smazat Philadelphii dvoubrankovou ztrátu, jeho tým ale prohrál. Mladý Ondřej Palát v dresu Tampy Bay dvakrát asistoval a dotahuje se na vedoucí pozici bodování nováčků celé NHL.

Jakub Voráček se raduje z gólu proti Los Angeles

Jakub Voráček se raduje z gólu proti Los Angeles | Zdroj: Reuters

Voráčkova Philadelphia prohrávala s Los Angeles po dvou třetinách už 0:2, v úvodu té třetí ale zápas vyrovnala. Matt Read a Jakub Voráček si připsali dvacátý gól v sezoně a Čech hrající za Flyers ve 49. minutě chytrou tečí vyrovnal.

Letcům to ale nestačilo. O dvě minuty později rozhodl Dwight King o výhře hostů z Los Angeles 3:2.

Prohrála také Tampa Bay, ve které v posledních zápasech září Ondřej Palát. V duelu s Ottawou si připsal dvě asistence, díky kterým jeho spoluhráči srovnali stav zápasu z 1:3 na 3:3. V samostatných nájezdech ale Jason Spezza rozhodl o výhře Ottawy.

Mladý český útočník zaznamenal v posledních devíti zápasech 5 gólů a 9 asistencí. V produktivitě nováčků NHL ztrácí na první místo tři body.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Phoenix 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 27. B. Richards, 31. Brassard, 57. Girardi, 62. McDonagh - 5. Ekman-Larsson, 9. Halpern, 37. Chipchura (Z. Michálek). Střely na branku: 36:21. Diváci: 18 006.

Philadelphia - Los Angeles 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Read, 49. Voráček - 22. J. Carter, 38. Williams, 51. King. Střely na branku: 32:41. Diváci: 19 876.

Boston - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Bergeron - 7. Jemelin, rozhodující sam. nájezd Galchenyuk. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17 565.

Tampa Bay - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Kučerov, 34. Hedman (Palát), 46. Stamkos (Palát) - 29. a rozhodující sam. nájezd Spezza (na první M. Michálek), 4. Karlsson, 29. Turris. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18 486.

Dallas - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 6. Whitney, 37. Seguin - 58. Little. Střely na branku: 27:33. Diváci: 15 967.

Calgary - San José 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 38. Colborne, rozhodující sam. nájezd Cammalleri - 19. Sheppard. Střely na branku: 27:34. Diváci: 19 289.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít