Nejvíce dobrovolníků pro čištění moravských řek se přihlásilo na Olomoucku

Povodí Moravy uklidí s pomocí stovek dobrovolníků okolí břehů několika moravských řek. Velký úklid zahájí vodohospodáři právě dnes v našem regionu. Jako první přijde na řadu okolí řeky Hloučely na Prostějovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnes klidná řeka Morava se před 15 lety stala běsnícím živlem | Foto: Andrea Kratinová

Péče o vodu, řeky a potoky patří ke každodenní činnosti vodohospodářů. A v posledních letech jim v tom vydatně pomáhá i široká veřejnost.

Dobrovolníci, kteří se dnes zapojí do čištění Hloučely na Prostějovsku, vyfasují rukavice a pytle na odpadky a pustí se, společně se zaměstnanci státního podniku, do velkého úklidu.

„Do akce s názvem My pro vodu, voda pro nás se přihlásilo 1200 dobrovolníků, kteří aktivně přispějí k čistému okolí potoků a řek. Společně s ochránci přírody, školami nebo zástupci různých zájmových sdružení vyčistí desítky kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém a Zlínském kraji a na Vysočině,“ upřesňuje mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

Nejvíce lidí se přihlásilo na Olomoucku. „A to téměř 300 osob,“ doplňuje Tomíčková. Velký úklid okolí Hloučely u Prostějova propukne úderem deváté hodiny.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme