David Krejčí se osamostatnil v čele bodování Čechů v NHL, Jágr nebodoval

Hokejisté Bostonu zdolali i díky dvěma asistencím českého útočníka Davida Krejčího v NHL Washington 4:2. Upevnili si tak vedení ve Východní konferenci a stali se nejlepším týmem soutěže. New Jersey se po prohře na samostatné nájezdy vzdálil postup do play-off.

David Krejčí (vpravo) ujíždí Patricku Weyovi z Washingtonu

David Krejčí (vpravo) ujíždí Patricku Weyovi z Washingtonu | Zdroj: ČTK

Bruins si díky dvěma gólům Jaromeho Iginly, kterému na oba přihrál Krejčí, a přesilovkovému zásahu Carla Söderberga získali během úvodních devíti minut druhé třetiny náskok 3:0.

Deset vteřin před druhou přestávkou sice snížil Jason Chimera, Washington ale už skóre nezvrátil, protože ve třetí části padlo jen po brance na každé straně.

Krejčí si polepšil na 62 bodů za 16 gólů a 46 asistencí. Osamostatnil se v kanadském bodování českých hokejistů před Jaromírem Jágrem z New Jersey.

Hokejisté New Jersey podesáté prohráli na nájezdy

Ďáblové z New Jersey prohráli na ledě New Yorku Islanders 2:1 po samostatných nájezdech. Na jedinou branku hostujícího týmu přihrával Patrik Eliáš. Jeho týmu se ale díky porážce vzdálil postup do play-off.

Devils trápí samostatné nájezdy. V jejich zápasech rozhodovaly v této sezoně desetkrát a tým z New Jersey ani jednou nevyhrál. „Kdybychom vyhráli jen polovinu, měli bychom o pět bodů více a byli bychom v jiné situaci,“ litoval po utkání v New Yorku Eliáš.

Jeho tým ztrácí pět bodů na Detroit, který drží poslední postupovou pozici do play-off. Rudá křídla upevnila svou pozici díky výhře 4:2 na ledě Toronta. Dvěma asistencemi se na ní podílel obránce Jakub Kindl.

Po zranění se do branky Winnipegu vrátil Ondřej Pavelec. Na ledě Los Angeles v ní ale vydržel jen dvacet minut. Během první třetiny inkasoval z šestnácti střel tři branky a střídal. Tým Los Angeles nakonec vyhrál 4:2.

NHL:
Washington - Boston 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Chimera, 60. Kuzněcov - 23. a 29. Iginla (na obě Krejčí), 28. Söderberg, 54. Bergeron. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18.506.

Colorado - San Jose 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Stastny, 11. McLeod, 27. Mitchell - 4. Pavelski, 29. Boyle. Střely na branku: 22:49. Diváci: 18.077.

Buffalo - Tampa Bay 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. D´Agostini, 15. Hodgson, 49. Conacher - 20. a 62. Stamkos (na první Gudas), 18. Killorn, 51. Callahan. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.070.

Toronto - Detroit 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 11. Franson, 39. Lupul - 24., 28. a 49. Helm (na druhou Kindl), 25. Nyquist (Kindl). Střely na branku: 27:28. Diváci: 20.270.

Florida - Montreal 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Boyes - 18. a 34. Pacioretty, 11. Vanek, 60. Desharnais. Střely na branku: 37:19. Diváci: 17.119.

NY Islanders - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a rozhodující sam. nájezd Nielsen - 31. Henrique (Eliáš). Střely na branku: 20:24. Diváci: 15.108.

Carolina - Columbus 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Skinner, 47. Loktionov - 39. Calvert, 48. Anisimov, 63. Johansen. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.174.

St. Louis - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 35. a 41. Steen - 4. a 28. Sceviour, 35. Eakin, 48. Roussel. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.703.

Phoenix - Minnesota 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 4. Boedker - 49. a 60. Parise, 53. Spurgeon. Střely na branku: 24:30. Diváci: 16.691.

Vancouver - Anaheim 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Richardson - 8. Sbisa, 9. Beleskey, 32. Koivu, 47. Perry, 55. Perreault. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.910.

Los Angeles - Winnipeg 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 8. a 18. Kopitar, 3. Lewis, 45. Toffoli - 42. Halischuk, 49. Wheeler. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 20 minut, inkasoval tři branky z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.118.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít