Ústecké Činoherní divadlo odehraje poslední představení. Diváky pustí i do zákulisí

Ústecké Činoherní divadlo dnes odehraje poslední představení. Zítra skončí současnému divadelnímu souboru v budově na ústeckém Střekově nájemní smlouva. Divadelní scéna s více než čtyřicetiletou tradici z města zřejmě zmizí kvůli sporům o financování. Loučit se bude představením Utrpení mladého Werthera a diváky pustí i do zákulisí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představení Utrpení mladého Werthera Činoherního studia v Ústí nad Labem | Foto: Činoherní studio Ústí nad Labem

„Já se na to představení hrozně těším a zároveň jsem hrozně nervózní,“ přiznává herec Jan Jankovský.

„Samo o sobě je pro mě to představení velká srdcovka. A loučit se tím představením s celým Činoherním studiem je zatraceně těžké,“ říká.

Se svým představením Utrpení mladého Werthera uzavře týden posledních představení v budově současné činohry. Situace je pro něj velmi náročná.

„Je to pro mě především velká bolest z toho, že ztrácím lidi kolem sebe,“ dodává Jankovský, který je v Utrpení mladého Werthera jediným hercem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O posledním představení Činoherního studia ve staré budově natáčel reportér Jan Bachorík

Během celého týdne byla všechna představení vyprodaná. I dnes ale budou mít možnost se na výkon Jana Jankovského podívat i lidé, kteří se do sálu činoherního divadla nedostanou.

Dívat se na něj mohou také na dvou projekcích, buď v divadelním baru, nebo i venku na ulici.

„Celý týden od úterka se promítalo a bude se promítat i dnešní přestavení,“ říká Jana Válková z Činoherního divadla. Zároveň se budou moci lidé podívat do zákulisí činohry.

Představení Utrpení mladého Werthera začíná v 19:00. Vstupenky do sálu jsou vyprodané, diváci mohou sledovat projekce do baru divadla nebo na plátno před divadlem.

„Abychom ještě naposledy provedli naše příznivce naším zákulisím, aby si prohlédli, jak to bylo nebo nebylo,“ doplňuje Válková. Naráží tak na spory divadla s městem ohledně nájmů.

V pondělí současnému souboru vyprší nájemní smlouva v budově Činoherního divadla.

Pondělí bude také dnem, kdy herci oznámí, jestli vstoupí do nově vytvořené příspěvkové organizace města. Tu zřídili zastupitelé po nehodách o financování ústecké činohry.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme