Chomutov v baráži válí, Piráti porazili Mladou Boleslav. Olomouc uspěla proti Kladnu

Hráči Chomutova uspěli i ve 3. kole zápasů hokejové baráže. Na domácím kluzišti Piráti otočili skóre v utkání s Mladou Boleslaví a zvítězili 3:2 po prodloužení. Výhru 4:2 nad trápícím se Kladnem si připsala Olomouc.

Mladoboleslavský Lukáš Bohunický se pokouší vypíchnout puk Markovi Račukovi z Chomutova | Zdroj: ČTK

V Chomutově začali lépe hosté. Už ve 4. minutě se dostali do vedení po trefě Klimenta. Jenže ještě v úvodní dvacetiminutovce vyrovnal při dvojnásobné početné výhodě Bartečko.

Po přestávce díky dorážce Broše měli k vítězství opět blíže Středočeši, v posledních minutách duelu ale přišel senzační obrat Pirátů.

Nejprve 48 vteřin před závěrečnou sirénou prostřelil změť těl před mladoboleslavským brankovištěm Svoboda, následné prodloužení pak rozhodl Lukáš Pulpán, jehož pokus si za brankovou čáru srazil gólman Valenta.

Rytíři se snažili o útočný hokej, byli to však domácí, kdo se jako první radoval z gólů. Po zásazích Cartelliho, Ostřížka a Vodného vedli Hanáci pohodlně o tři branky.

Naději pro nejen v baráži trápící se Kladno vykřesali v závěrečné třetině ještě Hořava s Paterou. Jistotu vítězství ale Olomouci trefou do prázdné branky zajistil Kucharczyk.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky:
14. Bartečko (Pulpán, Balej), 60. Jaroslav Svoboda (Pulpán), 63. Pulpán (Kubinčák) - 4. Klimenta (Starý, Broš), 22. Broš (Jarůšek, Klimenta). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:4, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5031.

Chomutov:
Martin Růžička - Rutta, M. Jass, Pulpán, Malec, Krstev, Havel, Stehlík - D. Hruška, Gajovský, Kubinčák - Bomersback, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Šagát, Kämpf, Hromas - Balej, Račuk, O. Kaše. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.
Mladá Boleslav:
Valent - Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka, Kurka - Pabiška, D. Výborný, Mikulík - Klimenta, Broš, Jarůšek - Starý, Musil, Lenc - Kubica, Vrbata, Nouza. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

6. Cartelli (Kucharczyk), 36. Ostřížek (Marosz), 47. Vodný (Ostřížek), 60. Kucharczyk (Vošvrda) - 50. M. Hořava (Dragoun, David Růžička), 59. Patera (David Růžička). Rozhodčí: Hradil, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5427.