Hokejista Milan Michálek pomohl v NHL Ottawě k vítězství dvěma góly

Český hokejista Milan Michálek pomohl dvěma góly k výhře Ottawy nad Calgary 6:3 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. U obou branek Michálkovi asistoval Aleš Hemský. V dresu soupeře, který už přišel o teoretickou naději na postup do play-off NHL, se dvěma gólovými přihrávkami blýskl Jiří Hudler.

Útočník Milan Michálek v dresu Ottawy

Útočník Milan Michálek v dresu Ottawy | Zdroj: Reuters

Milan Michálek otavřel skóre zápasu v 11. minutě. Obránce Karlsson vystřelil od modré čáry a český útočník jeho ránu před brankou šikovně tečoval. Hosté z Calgary tři minuty poté s přispěním Jiřího Hudlera srovnali, ale 23 sekund před koncem první části Michálek po akci Jasona Spezzy trefil prázdnou branku a poslal Senators do vedení 2:1.

Ve druhé třetině hosté opět srovnali krok, i díky další asistenci Hudlera, ale v závěrečné části rozhodl tým z kanadského hlavního města třemi brankami.

Gólové přihravky si připsali i Jakub Voráček a David Krejčí. Přestože Voráček nahrál na dvě branky, spokojenější byl s jednou asistencí Krejčí. Jeho Boston totiž porazil Philaldelphii 4:3 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:
Ottawa - Calgary 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 11. a 20. M. Michálek (na obě Hemský), 37. a 59. Turris, 42. Cowen, 53. MacArthur - 14. Stajan (Hudler), 24. Byron, 28. Monahan (Hudler)
Střely na branku: 37:40

Detroit - Tampa Bay 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Andersson, 16. Nyquist, 37. Legwand - 9. Filppula, 56. S. Salo
Střely na branku: 30:28

Edmonton - NY Rangers 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 17. a 44. Zuccarello, 30. a 34. Nash, 25. Brassard
Střely na branku: 26:32

Pittsburgh - Chicago 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 56. a 59. Crosby, 10. Neal, 11. Stempniak - 32. Brookbank
Střely na branku: 27:26

Nashville - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. a 19. P. Hornqvist, 49. Weber, rozh. nájezd C. Smith - 5. a 35. Brouwer, 53. Bäckström. Střely na branku: 29:26

Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 60. Lecavalier (na druhou Voráček), 20. Timonen (Voráček) - 11. Meszároš, 26. Chára (Krejčí), 32. Bergeron, rozh. nájezd R. Smith
Střely na branku: 52:30

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít