Část Mutějovic se potýká s nedostatkem vody, obec na nové přípojky nemá peníze

Blíží se léto a s ním doba, kdy v Mutějovicích na Rakovnicku řeší nedostatek vody. Zvlášť v lokalitách Perun a K Nádraží. Obyvatelé Mutějovic odebírají vodu z Rakovníka, jenže lidé z těchto dvou okrajových lokalit nejsou na vodovod napojení. A nejvíc znát je to právě v létě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím každou kapku nemusíme počítat... | Foto: Fotobanka Stock.xchng

V oblasti trvale žije ani ne dvacet lidí, jde spíš o rekreační oblast. A jakmile v létě přijedou chataři, nedostatek vody se projeví. Mnoho z nich má totiž na zahradě bazény, které napustí. Starousedlíci už s tím ale počítají a jsou zvyklí vodou šetřit nebo si i dělat zásoby.

Důvodem, proč obec zatím neprodloužila do těchto míst vodovod, jsou finance. Mutějovice mají něco přes 800 obyvatel, takže nejsou ani úplně malou, ani velkou obcí. A podle nezávislého starosty Martina Pinky je pro takovou obec problém dosáhnout na dotace, zvlášť když se jedná o projekt jen pro několik desítek lidí.

Mutějovice musí nechat vypracovat takzvaný realizační projekt, který by byl podkladem pro výběrové řízení na zhotovitele stavby a který by počítal s postupným budováním přípojky vodovodu. Jenže na tento projekt obec nemá peníze, navíc nenašla ani firmy, které by ho připravily, protože to pro ně nebylo finančně zajímavé.

Mutějovice hospodaří s devítimilionovým rozpočtem a dva miliony z toho jsou určené na investice. Teoreticky by přípravy na prodloužení vodovodu mohly začít ještě letos. Mohou se ale ještě objevit důležitější nebo akutnější problémy, na jejichž řešení bude obec ony dva miliony potřebovat.


Zvětšit mapu

A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme