V Pardubickém kraji začal fungovat už třetí babybox, je ve svitavské nemocnici

Svitavská nemocnice má od dnešního dne nový babybox. Zdravotníci už ověřili jeho funkčnost, a tak ho dnes v poledne uvedli do provozu. V Pardubickém kraji je to v pořadí již třetí schránka pro anonymní a beztrestné odložení novorozeněte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další babybox, tentokrát v Mělníku | Foto: Jana Huzilová

V České republice je svitavský babybox v pořadí už šedesátý první.

Ředitel nemocnice Pavel Kunčák upozorňuje, že matky v nouzi mohou ve městě využít i jiný způsob, jak předat dítě do odborné péče, a nemusí ho nutně ukládat do babyboxu.

„Babybox je zařízení, které má pomoci rodinám v nouzi zajistit okamžitou péči o jejich novorozené dítě,“ říká Kunčák a dodává:

„A existuje spousta jiných možností, počínaje požádáním o pomoc v dětském centru tady ve Svitavách. To je bývalý kojenecký ústav, kde jsou schopni pomoci.“

V Pardubickém kraji už schránky mají nemocnice v Pardubicích a Ústí nad Orlicí. Dosud v kraji babyboxy zachránily tři novorozence, zatím posledním byla loni na Silvestra holčička odložená v Krajské nemocnici v Pardubicích.

Od roku 2005, kdy se v Česku objevil první babybox, pomohly tyto schránky zachránit 104 dětí.

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme