Protesty v Doněcku mají i nevinné oběti. Dav napadl mladíka, která tlumočil novinářům

Situaci na neklidném východě Ukrajiny sledují přímo na místě stovky zahraničních novinářů. Prorusky naladění obyvatelé východních oblastí vyčítají západním žurnalistům neobjektivitu, jednostrannou podporu současné vlády v Kyjevě a rusofobii. Někdy není daleko ani k fyzickému napadání. Stejně přistupují i k místním lidem, kteří západním novinářům pomáhají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští radikálové v Doněcku budují a posilňují další barikády kolem obrovského komplexu místní Rady. | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

„Jednoho z ukrajinských tlumočníků označil dav za provokatéra, začal ho pomalu lynčovat,“ informoval z východoukrajinského Doněcka zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín.

Tlumočníka povalili na zem, situaci se nakonec podařilo vysvětlit. Mladík řekl, že je pouze překladatelem, že ztratil svého západního novináře za barikádami.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu lynčování ukrajinského tlumočníka západních novinářů informoval zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu v Doněcku Martin Dorazín

„Jak vám můžu něco vysvětlit? Jak mám s vámi mluvit, když jste mě drželi pod krkem?“ ptal se mladík, kterého dav označil za fašistu a provokatéra.

Nikdo z lidí kolem nechtěl mladíkovi proti přesile s klacky a železnými tyčemi pomoci. Organizátoři protestů jsou prý dokonce připravení se mu omluvit.

Protesty v Doněcku už pokračují několik dní. Proruští povstalci v pondělí nezávislou Doněckou republiku a požádali o pomoc Rusko. Obsadili také některé státní budovy a požadují referendum. Dnes začali jednat s úřady.

Proruští aktivisté v Doněcku jednají s úřady o vyklizení obsazených budov

Číst článek

Barikády proruských aktivistů v Doněcku | Foto: ČTK/AP, Efrem Lukatsky

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme