Zpravodaj ČRo Petr Vavrouška získal významné novinářské ocenění

Varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška se stal nejlepším Čechem v jedné z kategorií Novinářské ceny 2013. Celkově druhé místo v Česko-slovenské ceně veřejnosti získal za reportáž o polských homosexuálech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Vavrouška, zpravodaj v Polsku | Foto: Khalil Baalbaki

Vavrouškovu reportáž porota vybrala mezi pět českých zástupců ze 400 žurnalistických příspěvků od téměř 280 autorů.

Pět českých a pět slovenských prací pak bojovalo o cenu v online hlasování od pondělí 7. dubna až do 16. dubna. Zpravodaj Českého rozhlasu získal 1134 hlasů, o 34 méně než vítěz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těžkosti homosexuálních párů v Polsku. To se zatím ani nepřiblížilo přijetí zákona o registrovaném partnerství. Až 20 procent homosexuálů v Polsku je ročně vystaveno nějakému násilnému chování. Připravil Petr Vavrouška.

„Upřímně děkuji za každý hlas. Je skvělé, kolik lidí v Česku i na Slovensku podpořilo téma, které se týká polské společnosti. Soutěž určitě pomohla zpropagovat Český rozhlas Plus a také problémy sexuálních menšin obecně. A to bylo tím hlavním cílem hlasování," říká Petr Vavrouška.

„Jsem na Petra Vavroušku pyšný. Je to dlouholetý zahraniční zpravodaj, který přináší informace o dění v Polsku, Pobaltí a Bělorusku, aktuálně teď informoval také z Ukrajiny. Téma, které si zvolil, je v Polsku velmi výbušné. A já jsem rád, že takového kvalitního reportéra má Český rozhlas ve svých řadách,“ vyzdvihl oceněného zpravodaje generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Česko-slovenskou cenu veřejnosti za příspěvek, který měl loni největší společenský dopad nebo zásadně přispěl k posílení práv občanů, získal slovenský novinář Dušan Károlyi. Ve slovenském týdeníku TREND popsal finanční praktiky na Obchodní akademii v Košicích.

Kompletní výsledky online hlasování v Česko-slovenské ceně veřejnosti naleznete zde.

Martin Hromádka, Tereza Krásenská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme