Na střední škole u Pittsburghu pobodal útočník 20 studentů, policie ho zadržela

Dvě desítky studentů střední školy nedaleko Pittsburghu v americké Pennsylvanii utrpěly bodná zranění během násilného útoku. Policie potvrdila, že zadržela 16letého podezřelého studenta. Několik žáků je s vážnými zraněními v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student na Franklinově střední škole ve městě Murrysville na předměstí Pittsburghu pobodal 20 spolužáků | Foto: Reuters

Útok se odehrál na Franklinově střední škole ve městě Murrysville na předměstí Pittsburghu před začátkem vyučování. 16letý student, který je nyní v policejní vazbě, napadl spolužáky ve věku 14 až 17 let.

Podle amerických médií měl u sebe dva nože. Záchranáři pobodané studenty převezli do několika okolních nemocnic. Nejméně tři utrpěli vážná zranění, dva jsou v kritickém stavu.

„Tři pacienti museli na operační sál. Všichni mají bodné rány na hrudi, takže těžká zranění. Z pacientů, které převezli k nám, je sedm náctiletých a osmému je už přes 21 let,“ řekl stanici CNN Chris Kaufman, doktor z traumatologického centra jedné z nemocnic.

Mezi dvacítkou zraněných je i příslušník školní ostrahy. Místní úřady zrušily vyučování ve všech základních i středních školách.

Školní autobusy před Franklinovou střední školou po zprávách o útoku | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme