V Dětské nemocnici v Brně vzniklo centrum prevence, pomůže pacientům i veřejnosti

Zrekonstruované oddělení při Dětské nemocnici v Brně má pomoci předcházet úrazům. Takzvaná Nemocnice U Modrého hrocha se otevře na konci měsíce a nabídne nejen sedm upravených pokojů pro malé pacienty a jejich dospělý doprovod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský úraz | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nově vybavený pokoj využívá i Jana Machová s pětiletým synem Radkem. Ten je po operaci nohy a bez maminky by pobyt v nemocnici nezvládl.

„Sám by tady nevydržel. Když jdu jenom na oběd nebo tak, tak to je ‚mamko, už přindi, přindi‘. Sám by to nezvládl,“ říká Jana Machová.

Milion korun na úpravu oddělení věnoval Nadační Fond Modrý hroch. Jeho součástí bude také centrum, kde se o prevenci úrazů dozvědí nejen pacienti, ale i širší veřejnost.

„Důležité budou otázky, jak předcházet úrazům, jak častý je úraz, ve kterém věku je typický a proč, ale mělo by to být především zábavné povídání pro děti o tom, jak předcházet úrazům,“ vysvětluje ředitelka nadace Monika Chasáková.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme