Fotbalisté Jablonce přehráli Jihlavu 3:0 a brankář Špit vychytal stou ligovou nulu

Fotbalisté Jablonce porazili v utkání 26. kola Gambrinus ligy Jihlavu jednoznačně 3:0 a vrátili se tak na osmé místo ligové tabulky právě před tým z Vysočiny. Speciální bylo nedělní vítězství pro brankáře Severočechů Michala Špita, který vychytal stou ligovou nulu. Zkušený gólman proto po utkání děkoval svým spoluhráčům.

Brankář Jablonce Michal Špit se raduje ze 100 zápasu bez inkasovaného gólu

Brankář Jablonce Michal Špit se raduje ze 100 zápasu bez inkasovaného gólu | Zdroj: ČTK

„Ten závěr byl dojemný, když jsem viděl, že celý tým hraje tak, abychom nedostali gól. Pak bylo vidět, že i za stavu 2:0 nebo 3:0 jsme zůstali v pěti lidech v zadu při rohových kopech. Dá se říct, že se tým obětoval v můj prospěch. To bylo hezké.“ Fotbalisté Jablonce rozhodli o svém jasném vítězství ve druhém poločase, kdy se postupně trefili Beneš, Doležal a Čížek.

V duelu mezi Brnem a Mladou Boleslaví padl první gól zápasu už v 16. minutě, když boleslavský Zahustel hlavičkoval po rohovém kopu přesně za záda brněnského gólmana Doležala. Po zbytek zápasu ale mělo Brno více šancí, ale nedařilo se mu šance proměnit.

V 92. minutě ale z rohu hlavičkoval Šembera a srovnal na konečných 1:1. Mladá Boleslav drží v tabulce Gambinus ligy třetí místo, když na čtvrtý Liberec má náskok šesti bodů.

Fotbalisté Slavie porazili v boji o záchranu Bohemians 1905

Vyhrocené utkání se snažil už v 7. minutě narušit jeden z fanoušků bez viditelné klubové příslušnosti. Pak už se ale začal hrát hlavně fotbal a jako první se osmělili hosté. Po čtvrt hodině hry zapomněla domácí obrana v pokutovém území na osamoceného Necida, který poslal střelou k tyči Slavii do vedení.

Po změně stran domácí výrazně ožili. Pokusy Bartka, Lietavy, Nerada a hlavně střídajícího Kuklyse si ale cestu za gólmana Černého nenašly, a tak v utkání dvou nejhůře střílejících týmů soutěže vybojovala důležitou výhru 1:0 Slavia a postoupila na nesestupovou 12. pozici. Bohemians 1905 jsou poslední 16.