Nová rozhledna v Českém Švýcarsku nabízí výhled na Pravčickou bránu i Ještěd

V Janově na Děčínsku otevřeli novou rozhlednu. Jejím otevřením oficiálně začala nová turistická sezóna v národním parku České Švýcarsko. Ocelová věž je zároveň vysílačem signálu pro mobilní telefony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Janově na Děčínsku otevřeli novou rozhlednu. Nabízí pohled na Pravčickou bránu i Ještěd | Foto: Jan Bachorík

Rozhledna v Janově je poblíž golfového hřiště, takže se tu turisté dělí o cestu s golfisty, ale žádný velký problém to není. Rozhledna měří 40 metrů, vyhlídková plošina je ve 30 metrech.

Stavba vznikla s podporou jednoho z mobilních operátorů, který má na místě vysílač.
Na otevření rozhledny se přijel podívat i ředitel národního parku České Švýcarsko Pavel Benda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na novou rozhlednu vystoupal i reportér Jan Bachorík

„Myslím, že skloubení zesilovací stanice s rozhlednou je docela dobrý nápad. Vybudovat samotnou rozhlednu je nákladné, a když se takto podaří spojit dvě věci dohromady, jsou to dobře vynaložené peníze. Je to sice technická stavba, ale myslím, že ten pohled nahoře každého potěší,“ říká.

Z rozhledny je nádherný pohled na velký kus národního parku. Vidět je Pravčická brána, ale také Děčínský sněžník a za dobrého počasí i liberecký Ještěd. Nová vyhlídka ale není jedinou novinkou, kterou národní park letos přichystal.

„Návštěvníci Českého Švýcarska, kteří přijedou do Hřenska, mohou pohodlnou značenou cestou vystoupat z Hřenska do Janova, navštívit rozhlednu a odtud pokračovat třeba do soutěsek Kamenice, poznají nový krásný turistický okruh Hřensko, Janov, Hřensko,“ informuje Dana Štefáčková z OPS České Švýcarsko.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme