Spojené státy si připomněly výročí bombového útoku na bostonský maraton

Američané si v úterý připomněli rok od bombového útoku na bostonském maratonu. Při explozi tehdy zemřeli tři lidé a přes 260 jich bylo zraněno. Podle vlády to byl nejvážnější atentát ve Spojených státech od teroristických útoků z 11. září 2001. Obyvatelé Bostonu vzdali čest památce obětí výbuchu minutou ticha a vzpomínkovou akcí. Město pak vyděsil nález dvou podezřelých batohů nedaleko místa loňského útoku. Pyrotechnici je preventivně odpálili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se v Bostonu sešli na místě cíle maratonu, aby uctili památku obětí a zraněných při loňském bombovém útoku. Od tragédie uplynul přesně rok | Zdroj: Reuters

Přes dva tisíce lidí přišlo v Bostonu i přes vytrvalý déšť uctít památku tří obětí a 264 zraněných.

Pietní vzpomínku vedl viceprezident Joe Biden. Spojené státy podle něj nikdy neustoupí teroristům. Biden ocenil odvahu, s jakou se všichni postižení vyrovnávají s důsledky útoku.

Zástupci města pak poděkovali všem, kdo v panice po atentátu v cílové rovince pomohli zachránit řadu lidských životů.

Letošní ročník maratonu se poběží v pondělí 21. dubna. Policie už ohlásila, že ho budou provázet přísná bezpečnostní opatření.

V úterý večer přitom evakuovala stovky lidí kvůli nálezu dvou podezřelých batohů nedaleko místa loňského atentátu. Experti na likvidaci bomb obě zavazadla preventivně vyhodili do povětří.

Podle agentury AP v nich ale pravděpodobně žádná výbušnina nebyla. Majitele batohů policie zatkla a obvinila ho z rušení klidu a veřejného pořádku.

V Bostonu se na velikonoční pondělí poběží maraton. Lidé si připomenou rok od atentátu, při kterém zemřeli tři lidé | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová, Tea Turková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme