Atletka Hejnová po zranění směřuje přípravu na mistrovství Evropy

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová věří, že už v polovině června bude závodit. Nejlepší česká sportovkyně minulého roku si v lednu zlomila nártní kost, ale rekonvalescence probíhá velmi dobře, proto už přemýšlí o účasti na ostravském mítinku Zlatá tretra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová v cíli závodu | Zdroj: ČTK

„Když to půjde dobře, tak bych mohla začít na Zlaté tretře nebo poté na mistrovství Evropy družstev. Ale uvidím podle tréninku, nemám starý tréninkový deník, abych si porovnala, jak na tom jsem oproti minulému roku. Myslím, že to není špatné,“ odhaduje své možnosti po návratu ze soustředění Hejnová.

V Jihoafrické republice strávila se svoji tréninkovou skupinou více než měsíc, po kterém z ní vyzařuje optimismus.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přípravě se Zuzanou Hejnovou mluvil Jakub Marek

„Soustředění bylo super. Probíhalo to nad mé očekávání, jsem na tom lépe, než jsem čekala. Trénovala jsem více, než jsem předpokládala. Myslela jsem, že budu čtrnáct dní jen vyklusávat, ale dostala jsem se i na lehké odrazy a na rychlostní tréninky. Některý úsek jsem běžela dokonce naplno,“ popisuje nejlepší atletka Evropy roku 2013.

I když už jí operovaná noha nebolí, na překážkách zatím netrénuje a tretry ještě také nechává uklizené.

„Vím, že je na to čas, mám ještě co dohánět. Běhám v botaskách, k tretrám se dostanu tak za měsíc,“ přibližuje Hejnová, která teď o osobních rekordech nepřemýšlí, ale prý by jí zdravotní problém mohl paradoxně i pomoci.

„Beru to tak, že jsem si vybrala „nejlepší sezonu“, která nemá žádný velký vrchol. Můžu si trochu odpočinout, není kam spěchat. Chci se připravit na mistrovství Evropy, kde chci podat co nejlepší výkon,“ dodává česká překážkářka, která už vyhlíží srpnový šampionát v Curychu.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme