Slovenské televizi hrozí pokuta za Večerníček o Hurvínkovi. Mluvil česky

Slovenské televizi hrozí finanční postih za odvysílání Večerníčku Hurvínkův rok, oblíbeného dřevěného hrdinu totiž nepředabovala do slovenštiny. Televizní rada teď bude jednat o tom, jak médium potrestat. Podle ní porušila televize zákon, který nařizuje vysílat pořady určené pro děti mladší 12 let pouze ve slovenštině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurvínek

Hurvínek | Foto: Šárka Ševčíková

Slovenská televize se do problémů kvůli českému Večerníčku dostala už před osmi lety. Televizní rada tehdy řešila téměř totožný případ, také šlo o Hurvínka mluvícího česky.

„Rada tehdy televizi pouze upozornila. Pokud by nyní rozhodla, že jde o porušení zákona, hrozí televizi finanční pokuta,“ uvedla Miroslava Kernová, šéfredaktorka serveru o mediach.com.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovenské televizi hrozí pokuta za Večerníček o Hurvínkovi . Téma na Slovensku sleduje Miroslava Kernová šéfredaktorka serveru o mediach.com

Vysvětlila, že v případě opakovaného porušení zákona, se trest stupňuje. Jako první přichází upozornění, pak následuje finanční sankce.

„Už jen z pohledu toho, že se toto téma otevírá a v souvislosti s tím, co se vysílá ve slovenských televizích, považuji za absurdní, že se tím rada vůbec bude zabývat,“ řekla Kernová.

„Ale už v minulosti to bylo považováno za absurdní, protože na slovenském televizním trhu jsou divákům k dispozici různé soukromé televize, které nabízí dětem pohádky většinou v českém jazyce,“ dodala šéfredaktorka.

Slovenská televize se zatím k věci nevyjádřila.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme