Bouřky ve východní polovině Čech a na Moravě budou silnější, varují meteorologové

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které během dne zasáhnou hlavně východní polovinu Čech a také Moravu a Slezsko. Silné bouřky čekají oproti původní výstraze také v Plzeňském a Karlovarském kraji. Výstraha platí v sobotu od 11.30 do 23 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s blesky. | Zdroj: ČTK

Během soboty se budou vytvářet ojediněle velmi silné bouřky.

„Bouřky mohou být provázené přívalovým srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů, popřípadě kroupami a také nárazy větru kolem dvaceti metrů za sekundu,“ informuje meteoroložka Milena Ferebauerová a dodává:

„Bouřky slabší intenzity s úhrny kolem 35 milimetrů, kroupami a nárazy větru se mohou vyskytovat nejen v západní polovině Čech, ale kdekoli na našem území.“

V oblastech zasažených přívalovým deštěm může docházet ke krátkodobým prudkým vzestupům hladin menších toků.

„V oblastech, které budou zasaženy přívalovým deštěm, se může stát, že dojde ke krátkodobému prudkému vzestupu hladin menších toků s možností přechodného dosažení prvního, případně druhého stupně povodňové aktivity," potvrzuje meteoroložka.

V poledne platil 1. stupeň jen na Sázavě v Havlíčkově Brodu, od brzkého rána ale hladina řeky postupně klesá.

Výstraha ČHMÚ na 24. 5. 2014 | Foto: ČHMÚ

ČRo, ČHMÚ, Petra Hosenseidlová, mka, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme