Křižovatka v Brně komplikuje život řidičům autobusů, při odbočování jim hrozí střet s autem

Nedávná rekonstrukce křižovatky v Brně-Bohunicích zhoršila v daném místě bezpečnost. Kloubové autobusy městské hromadné dopravy se při odbočování do křižovatky nevejdou a hrozí jim střet s protijedoucími vozidly. Vzrostlá zeleň navíc výrazně omezuje výhled.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrekonstruovaná křižovatka v Brně je nevyhovující, autobus musí najet do protisměru | Foto: Ivan Holas

Rekonstrukce křižovatky ulic Vyhlídalova a Čeňka Růžičky v Brně-Bohunicích zkomplikovala situaci v dopravě. Dlouhé brněnské autobusy se při odbočování dostanou do protisměru.

Pro brněnskou městskou hromadnou dopravu sice existují problematičtější místa, ani z tohoto nejsou řidiči dopravního podniku nadšeni, připouští mluvčí Linda Hailichová.

„Musí si při odbočování mírně najet do protisměru. Od řidiče to v tu chvíli vyžaduje větší pozornost,“ upozorňuje Hailichová.

Křižovatka je už zkolaudovaná. Po stížnostech obyvatel ale magistrátní odbor dopravy nechá situaci posoudit odborníky.

Situaci kritizuje i radnice Brna-Bohunic. Podle místních jsou navíc stejné problémy také na další rekonstruované křižovatce. „To je stejná situace. Řekl bych, že to neodhadli správně na šířku,“ říká jeden z obyvatel Brna.

Provoz v místě není až na výjimky příliš hustý. Bezpečnost by zvýšila například instalace zrcadla.

Ivan Holas, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme