Pošťačka v Jindřichově má dovolenou, a tak je pošta zavřená. Místní protestují

Pošta v Jindřichově na Šumpersku je už týden zavřená a ještě další týden to tak zůstane. Pošťačka si vybírá dovolenou a nemá za sebe zástup. Poštovní služby sice zajišťují doručovatelé z Hanušovic, koho ale nezastihnou, tomu uloží zásilku na poště v Hanušovicích a lidé si pro ni musí zajet. Místním tento postup vadí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (ilustrační foto)

Česká pošta (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Vadí nám to, jsme naštvaní. Jak se mají staří lidi dostat až do Hanušovic? Poštu využívám každý den. Chodím pro noviny, pro časopisy. Z Hanušovic přijede až odpoledne, to už ty noviny nepotřebuju,“ říká jedna ze starších obyvatelek obce.

„14 dní je dlouhá doba. Poštu využívám, když je třeba zaplatit inkaso, nájem. Já mám možnost dostat se do Hanušovic, ale někteří lidé třeba ne, nemají auto,“ doplňuje mladší žena.

„Mám účet na poště a využívám poštu dvakrát třikrát týdně. Budu muset jezdit do Hanušovic, to není normální,“ přidává se další muž.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Jindřichově natáčela reportérka Zdeňka Jílková

Vedení pošty prostřednictvím svého mluvčího Ivo Mravinace zdůvodňuje tento krok nedostatkem zaměstnanců.

„U těch velkých pošt dokážeme naše lidi nahradit, ale u těch malých je to někdy opravdu problém, tam nemáme personální kapacity. V každém případě řadu služeb poskytují doručovatelé a na nejbližší poštu do Hanušovic je to zhruba pět kilometrů,“ podotýká Mravinac.

Starosta Jindřichova za Nezávislé Josef Kozák je ale jiného názoru. „Jednoznačně vyplynul takový požadavek, aby zkrátka pošta byla otevřená, protože si myslím, že personálu je dost,“ tvrdí a dodává:

„Když se uzavře jedna přepážka na šumperské poště a ta paní přijede sem vykonávat poštovní služby na poštu v Jindřichově, myslím si, že to není žádný problém.“

Obdobná situace čeká na Jindřichovské i v červenci. To se pošta uzavře dokonce na tři týdny.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme