Hasiči v Šumperku se stěhují do provizorních prostor. Časem se dočkají nové zbrojnice

Profesionální hasiči v Šumperku budou mít novou zbrojnici. Jenže než vyroste na místě dnešní stanice v Nemocniční ulici, hasiči musí na čas jinam. Nová budova totiž nahradí současnou, která se musí nejdřív zbořit. Jako první se už přestěhovalo ředitelství územního odboru do takzvané robotárny v Lidické ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasičské auto | Foto: Jan Rosenauer

Výjezdová jednotka profesionálních hasičů požární stanice Šumperk prozatím zůstává na původní adrese. Stěhovat by se měla v říjnu do objektu bývalé plynárny.

„Podařilo se nám tam získat velké zateplené garáže, které jsou podmínkou pro umístění naší zásahové techniky, protože ona je plná vody a podobně, nemůže stát na mrazu.“

„Nehledě k tomu, že v některé technice máme i speciální vybavení,“ říká ředitel Hasičského záchranného sboru v Šumperku Martin Žaitlik.

Jakmile se odstěhuje výjezdová jednotka, demolice stávající zbrojnice může začít.

„Pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom na podzim začít s demolicí současných objektů tak, aby se uvolnilo místo pro výstavbu objektu nového,“ dodává ředitel HZS.

Stavba nového sídla šumperských profesionálních hasičů by měla trvat dva roky.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme