Thajská junta po týdnu u moci uvolňuje část zákazů. Propustila i některé vězně

Vládnoucí junta uvolňuje v Thajsku omezení spojená se stanným právem. Od včerejška zkrátila noční zákaz vycházení. A uvažuje o jeho celkovém zrušení v některých destinacích, jako jsou Phuket a Pattaya. Včera také po sedmi dnech propustila přes sto vězněných lidí, především politiků, disidentů a představitelů inteligence.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanné právo, Thajsko

Stanné právo, Thajsko | Zdroj: Reuters

„Vojenská vláda se stále snaží monitorovat situaci. Proto také zavedla minulý týdnem stanné právo. Vše je tady pod dozorem,“ říká jeden z thajských demonstrantů v centru Bangkoku.

Junta pozastavila kromě jiného i platnost ústavy a rozpustila senát. Sto padesáti prominentním politickým činitelům a aktivistům zakázala vycestovat ze země.

Teď ale slibuje uvolňování zákazů a omezení. Jako první chtějí zavést reformy na podporu upadající ekonomiky a turismu. Poté mají zvolit údajně neutrální vládu a rozhodnout o konání nových voleb.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Thajsku informuje zpravodajka Českého rozhlasu v Asii Kateřina Procházková

Armáda se chopila moci ve čtvrtek s tím, že chce obnovit pořádek v zemi a prosadit politické reformy.

Thajsko se již sedm měsíců potýká s politickou krizí a v uplynulých měsících protestovaly v ulicích desetitisíce protivládních demonstrantů.

Armáda po převzetí vlády pozastavila platnost ústavy, rozpustila senát a zavedla cenzuru tištěných médií i rozhlasového a televizního vysílání. Zablokovala i sociální síť Facebook.

Thajsko - časová osa hlavních události a převratů od roku 1932 | Foto: ČTK

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme