Zvýšení zdravotnických plateb za děti a seniory schválil vedle sněmovny i Senát

Senát souhlasí s vládním návrhem na zvýšení plateb za takzvané státní pojištěnce, tedy hlavně za děti a seniory. Pro hlasovalo všech 48 přítomných senátorů. Ještě letos by mělo zvýšení plateb přinést do zdravotnictví přes dvě miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Peníze dostanou nemocnice jako náhradu za zrušené stokorunové poplatky za den hospitalizace.

„Kompenzace výpadku za takzvaný regulační poplatek při hospitalizaci do hospodaření nemocnic je zcela na místě a Senát jednoznačně podpořil návrh ministerstva zdravotnictví. Tyto poplatky nikdy nic neregulovaly, což se potvrdilo i v průběhu předchozích let,“ uvedl senátor za ČSSD Vladimír Plaček.

Pro byl také místopředseda Senátu z ODS Přemysl Sobotka, který ale opatření nepovažuje za systémové.

„Je to jenom látání díry za to, co Ústavní soud svým zrušením poplatku v nemocnici udělal. Je to velký problém pro nemocnice a já jsem s tím návrhem souhlasil. Vím, že v daném okamžiku je řada nemocnic v minusu v řádu miliard. Systémově je to samozřejmě nesmírně špatně, ale v této chvíli trošku pomáháme nemocnicím,“ řekl.

Novela o pojistném na veřejné zdravotní pojištění teď míří na Hrad pro podpis prezidenta.

Jana Čermáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme