Kmochův Kolín nabídne průvod hudebníků, koncert Petry Janů i ohňostroj

Kolín v těchto dnech patří hudbě, mažoretkám i divadlu. Město už po jednapadesáté hostí festival věnovaný památce kapelníka a dirigenta Františka Kmocha – Kmochův Kolín. Organizátoři festivalu, který se dříve zaměřoval výhradně na dechovku, sázejí poslední roky na rozmanitost žánrů. Návštěvníci tak uslyšeli či uslyší kromě dechovky i klasiku či pop.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na jeviště při monstrkoncertu | Foto: Michal Trnka

Na první muzikanty mohli lidé přijít už od včerejšího odpoledne, ale bohatý program je připraven i na oba víkendové dny.

Jedním z dnešních lákadel je třeba velký průvod muzikantů a dalších účinkujících městem. Vyjít by měl ve 14 hodin od plaveckého bazénu a účastnit by se ho měla většina orchestrů, které na festivalu vystupují. Chybět nebudou ani mažoretky.

Lidé se dnes mohou těšit také na monstrkoncert, který dřív festival v neděli odpoledne zakončoval. Stovky muzikantů na jednom jevišti rozezvučí Karlovo náměstí v sedm hodin večer. V několika blocích zazní česká klasika, dechovka i koncertní hudba.

„Letos bude účast větší než v minulých letech, bude to zhruba 400 muzikantů, na dvě skladby nás navštíví také Martin Chodúr, což je mladý, talentovaný zpěvák, takže to bude takové ozvláštnění. A na závěr si zase zazpíváme všichni tradiční oblíbené Kmochovy písničky,“ uvedla Klára Rakušanová z organizačního týmu festivalu.

Pak by měla přijít pro někoho možná hlavní hvězda, Petra Janů se svojí kapelou. Ani tímto koncertem však večer ještě zdaleka neskončí.

„Po ní přijde ohňostroj a pak si zatancujeme s Jihočeskými rodáky, což je krojovaná kapela z Českých Budějovic. A s tou můžeme zpívat a tancovat až do jedné hodiny ranní,“ dodala Rakušanová.

Pestrobarevně oblečené mažoretky | Foto: Michal Trnka

Michal Trnka, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme