Vláda bude dál jednat o podobě státního rozpočtu. Schválit by mohla výdajové rámce

Koaliční ministři budou dnes znovu jednat o rozpočtu. Sociální demokracie dál trvá na snížení výdajů za externí služby na polovinu. Chce také s koaličními partnery jednat o zvýšení platů ve veřejném sektoru. Ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO tento nárůst nevyloučil, o kolik by ale státní zaměstnanci mohli dostat přidáno, neprozradil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání vlády, Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

„My jsme se domluvili, že si rozpočet ještě nějak do rána propočítáme. Doufám, že na předsednictvu vlády dospějeme k definitivní dohodě,“ říká Babiš.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD by ministři měli schválit výdajové rámce rozpočtu do konce května. Sociální demokracie dál trvá na snížení výdajů za externí služby na polovinu. Zaměřit se chce také na investice.

„To znamená dopravní infrastruktura, politika bydlení, investice například do výstavby mateřských škol, rekonstrukce základních škol tam, kde je potřeba je přizpůsobit poptávce. A také otázka platů veřejného sektoru,“ dodal Sobotka.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme