MS ve fotbale ještě nezačalo, Češi na něj ale už stihli prosázet miliony korun

Už zítra odstartuje světový fotbalový šampionát v Brazílii. Ten je bezesporu hlavním vrcholem nejen pro fanoušky, ale i pro sázkové kanceláře. Podle odhadů Češi v mistrovském měsíci prosázejí více než miliardu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázková kancelář (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Kromě sázky na výhru oblíbeného týmu si lidé můžou vsadit třeba na konkrétního hráče, který vstřelí první gól, nebo i na počet červených karet na turnaji.

„Určitě se nejvíc bude sázet na favorita, tím je letos jednoznačně Brazílie. Ale přichystali jsme si i takové lahůdky, jako počet kilometrů, které naběhá konkrétní hráč v konkrétním utkání či počet střel na branku,“ říká mluvčí jedné ze sázkových kanceláří Markéta Světlíková.

Ve srovnání s předchozím mistrovstvím očekávají sázkové kanceláře výrazně vyšší tržby. Chance odhaduje nárůst o 25 procent až na 200 milionů korun, Fortuna 500 milionů korun a ještě výš míří Tipsport, u kterého například na posledním fotbalovém Euru dosahoval objem sázek půl miliardy korun.

V sázení vede fotbal a hokej

České sázkaře nejvíce lákají právě sportovní akce, vede fotbal a hokej. Populární jsou ale i některé speciální sázky, jako třeba na výsledky voleb nebo tipy vítězů v různých televizních soutěžích. Na sport se ale sází zdaleka nejvíce.

Například olympijské hry v Soči dokonce překonaly historický rekord, kdy sázkové kanceláře přijaly tikety za zhruba osm set milionů korun. Fotbalové mistrovství světa v Brazílii by ale tuto hranici mohlo překonat. Podle odhadů Češi během šampionátu prosází přes miliardu korun.

Průměrná částka, kterou při svých tipech čeští fanoušci vytahují z peněženky, je 200 korun. Za jednu vsazenou stokorunu tak můžou lidé vyhrát i několik desítek tisíc korun.

Trendem je sázení přes internet, v desítkách procent rostou i sázky podané prostřednictvím mobilů a tabletů. A zájem je také o takzvané online sázky, které se uzavírají v průběhu zápasů. Lidé tak můžou rychle reagovat na vývoj hry.

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme