Berlín se chce ucházet o olympijské hry. Zájem má i Hamburk

Berlín zvažuje kandidaturu na pořádání olympijských her v roce 2024 nebo 2028. Berlínský senát chce podle německého tisku už dnes zahájit proces podání žádosti, aby do konce srpna zvládl odpovědět na všechny otázky, které žádost obsahuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské kruhy | Foto: Roman Růžička

Berlínský senát předpokládá, že olympijské myšlence jsou obyvatelé metropole naklonění. Vychází z toho, že nedávný fotbalový a lehkoatletický šampionát ukázaly, jaké nadšení mají Berlíňané pro velké sportovní akce.

Berlín chce kandidovat s koncepcí co nejméně nákladných ekologických her, s tím, že většina sportovišť a ubytoven by se využila i po hrách. Olympijská vesnice by mohla například sloužit jako sociální bydlení.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zájmu Berlína o pořádání LOH v roce 2024 nebo 2028 informovala zahraniční zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Berlínský starosta předpokládá, že do velké míry by se využila stávající sportoviště včetně olympijského stadionu, který už hostil neblaze proslulé hry v roce 1936.

Deník Tagespiegel ale upozorňuje, že i když má město celou řadu stadionů a sportovišť, v roce 2024 bude naprostá většina z nich zastaralá.

Berlín se také bude muset vypořádat s domácí konkurencí. O olympijské hry se chce ucházet i Hamburk. Do prosince se musí německý olympijský výbor rozhodnout, které město nakonec vyšle do boje.

Klára Stejskalová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme