Soud rozhodl, že firma EMS nesmí blokovat fungování již vydaných karet Opencard

Pražský městský soud vydal předběžné opatření vůči majiteli práv k Opencard firmě eMoneyServices. Společnost nesmí systém blokovat a musí respektovat užívání 1,26 milionu čipových karet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Mohu pouze potvrdit, že městský soud v pondělí vydal předběžné opatření v této věci,“ řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

„Ovšem co je jeho obsahem, nemůžu sdělit, protože si ho jeden z účastníků zatím nevyzvedl z datové schránky,“ dodala mluvčí.

Soud vydal předběžné opatření na základě žaloby pražského dopravního podniku. Rozhodnutí padlo během jednoho dne.

Mluvčí EMS Martin Opatrný je žalobou překvapen. „Žádat soud o ochranu v případě, že mám platnou smlouvu, svědčí o nejistém postoji a jakýchsi obavách,“ říká Opatrný.

Smlouva s dopravním podnikem na provoz tramvajenky totiž platí až do konce tohoto roku, a společnost by tak podle něj ani nemohla systém blokovat.

„Podle našeho názoru tento krok nevede k tomu, aby se obě strany dohodly, ale spíš k tomu, aby nebyl Pražan zaskočen nějakým omezováním služeb,“ dodává mluvčí EMS.

Podle mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Anety Řehkové firma EMS nechtěla prodat licence k provozování systému.

„Mohu potvrdit, že se Dopravní podnik obrátil na soud a to poté, kdy bylo zřejmé, že společnost eMoney Services nemá zájem odprodat DPP potřebný počet licencí dle platné smlouvy,“ vysvětluje mluvčí DPP.

V kauze Opencard podalo Městské státní zastupitelství v Praze v pátek obžalobu na některé ze současných i bývalých pražských radních. Případ tak míří k soudu.

Obžaloba se týká celkem 15 lidí, radních a úředníků. Jsou mezi nimi bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS) i současný primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme