Skifař Ondřej Synek prohrál v závodu SP s Drysdalem, Knapková dojela čtvrtá

Český skifař Ondřej Synek nestačil v závodu Světového poháru ve francouzském Aiguebelette na Novozélanďana Drysdala a dojel na druhém místě. Skifařka Miroslava Knapková skončil na čtvrtém místě.

Tisková konference Sportovec roku 2012, Ondřej Synek

Tisková konference Sportovec roku 2012, Ondřej Synek | Foto: Filip Jandourek

Největšího úspěchu tak ve Francii dosáhla dvojka bez kormidelníka Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč. V neolympijské disciplíně nenašla přemožitele a připsala si ve Světovém poháru druhý triumf v kariéře.

Drysdale vsadil všechno na drtivý závěr. V polovině závodu prohrával se Synkem téměř o dvě vteřiny, ale pak zrychlil a ještě skoro o dvě vteřiny českého veslaře porazil. Ve francouzském Aiguebelette tak dokázal nad Synkem vyhrát dvakrát, protože rychlejší byl už v semifinále.

Knapkové se finálová jízda vůbec nevydařila. Po vítězství v semifinále patřila opět mezi největší favoritky, ale z průběžného pátého místa se výborným finišem dostala pouze na čtvrtou pozici. Na vítěznou Twiggovou z Nového Zélandu ztratila téměř sedm vteřin.

Druhý díl Světového poháru ve veslování v Aiguebelette (Francie):

Muži:
Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:55,15, 2. Synek (ČR) 6:56,97.
Dvojka bez korm. leh. vah: 1. Vraštil, Kopáč (ČR) 6:39,48.
Dvojskif: 1. M. Sinkovič, V. Sinkovič (Chorv.) 6:12,70, ...B finále: 6. ČR (Andrle, Plocek) 6:30,23.
Dvojskif leh. vah: 1. Delayre, Azou (Fr.) 6:19,63, ...B finále: 4. ČR (O. Vetešník, J. Vetešník) 6:31,36.
Párová čtyřka: 1. Británie (Thomas, Townsend, Cousins, Lambert) 5:44,40, ...6. ČR (Jirka, Houska, Buzrla, Basl) 5:51,13.

Ženy:

Skif: 1. Twiggová (N. Zél.) 7:40,16, ...4. Knapková (ČR) 7:47,13.
Dvojskif leh. vah: 1. Walshová, Copelandová (Brit.) 7:01,85, ...C finále: 4. Nováková, Pazderková (ČR) 7:15,56.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít