Nýrsko postaví nové zimní kluziště. Hotové by mělo být nejpozději do února

Nýrsko rozšíří svoji nabídku sportovních vyžití. Už letos začne v areálu fotbalového hřiště budovat zimní nezastřešené kluziště. Právě v těchto místech bývalo kluziště i v minulosti a o jeho obnovení město uvažuje už zhruba šest let. Letos se mu ale na nové zimní sportoviště podařilo získat dotaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na vánočním trhu před berlínskou Červenou radnicí se můžete pobavit také na malém kluzišti | Foto: Klára Stejskalová

„Bude to v podstatě otevřené kluziště s mantinely, normálně se bude vyrábět led, bude tam technologie na jeho výrobu, bude tam rolba na úpravu ledové plochy,“ popisuje starosta Nýrska Miloslav Rubáš.

„Kluziště nebude mít standardní rozměry, bude to asi 22 na 45 metrů. Ale myslím, že na základní vyžití bruslařů v Nýrsku bude dostatečné,“ dodává s tím, že podmínky dotace neumožňovaly vybudovat zastřešený objekt „Je to ale jen otázka času a peněz.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nýrsko v areálu fotbalového stadionu postaví zimní kluziště. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Jitka Englová.

Řeka v Nýrsku nezamrzá a stejně jsou na tom v posledních letech i rybníky v okolí. Lidé tak kvůli bruslení musejí jezdit na zimní stadiony do okolních měst.

„Jezdí se za ledem buď do Klatov, Domažlic nebo do Sušice. V Německu nevím, že by bylo kluziště někde za hranicemi,“ říká starosta.

Ale toho, že by lidé na bruslení zanevřeli a že by si snad nové sportoviště své příznivce nenašlo, se prý radnice nebojí.

„V Nýrsku je jeden hokejový oddíl, samozřejmě počítáme s využitím kluziště maximálně pro veřejnost a pro školy. A náklady, které budeme na uživatele přenášet, budou vždycky minimální,“ slibuje starosta.

I když bude kluziště v první řadě určeno pro zimní aktivity, své využití najde podle něj i v létě. „Například na florbal a podobné aktivity.“

Zimní kluziště v Nýrsku by mělo přijít na 14,5 milionu korun a hotovo by mělo být nejpozději v únoru.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme