Nejoblíbenější Němkou je Merkelová, mezi muži je to Helmut Schmidt

Celonárodní anketa veřejnoprávní televize ZDF nabídla odpověď na otázku, kdo je největší žijící osobností v Německu. Využila dvoudenní fotbalové přestávky k televizní show, která dala odpověď na to, koho považují Němci za svůj vzor a za nejvlivnější osobnosti současnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléřka Angela Merkelová navzdory zranění osobně řídila dnešní zasedání vlády | Zdroj: Reuters

Čtvrtek patřil 50 nejúspěšnějším ženám a překvapení nepřinesl. První příčku podle očekávání získala Angela Merkelová. Vědecká pracovnice původem z NDR má Němce už několik let na své straně.

Politici se podle různých průzkumů v Německu přílišné důvěře netěší. V anketě, o jejímž výsledku rozhodl celonárodní průzkum společnosti Forsa a diváci na internetových stránkách ZDF, se ukázalo, že zdaleka pro všechny to neplatí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky německé ankety shrnula tamní zpravodajka Klára Stejskalová

Potvrdilo to i vítězství Helmuta Schmidta, bývalého sociálnědemokratického kancléře, který je i ve svých 95 letech oblíbeným televizním i novinovým glosátorem. Němci ho označují za vůbec největší osobnost současnosti.

V ženské kategorii Angelu Merkelovou následovaly tenistka Steffi Grafová a nejúspěšnější biatlonistka historie Magdalena Neunerová. U mužů se v první desítce objevilo hned 7 politiků.

Druhou a třetí příčku obsadili ministr zahraničí Hans Dietrich Genscher, který stál u pádu železné opony, a prezident Richard von Weizsäcker, který se nezapomenutelně zapsal svými činy a projevy při sjednocování Německa.

Podle největší moderátorské hvězdy současnosti Güntera Jaucha si všichni tito politici zasloužili přízeň voličů proto, že nezůstali uzavřeni v partajních škatulkách, ale prokázali nezávislost a odvahu. Proto se těší mezi Němci takové úctě.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme