Kandidátku TOP 09 do komunálních voleb v Praze povede nadále Hudeček

Lídrem pražské kandidátky TOP 09 pro komunální volby zůstává primátor Tomáš Hudeček. Po tříhodinovém jednání o tom rozhodl krajský výbor strany. Českému rozhlasu to potvrdil náměstek primátora Jiří Nouza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

3. celostátní sněm TOP 09, Tomáš Hudeček | Foto: Filip Jandourek

„Byly nakonec dva návrhy kandidátek. Krajský výbor o nich hlasoval zároveň a zvolena byla ta má varianta,“ řekl Hudeček.

„Zůstávám v čele kandidátky, za mnou v pořadí je pan náměstek Nouza, následně radní pro zdravotnictví pan docent Dlouhý a paní Vorlíčková, na 5. místě je nestraník Petr Bříza,“ uvedl.

Do první desítky se dostali také pražští radní Lukáš Manhart a Václav Novotný. Oba dva, a také bývalá radní Vorlíčková, jsou přitom společně také obžalováni v kauze Opencard.

Naopak první Hudečkův náměstek Jiří Vávra, který po jednání odešel bez vyjádření, na kandidátce TOP 09 pro podzimní volby není.

Hudečkova kandidátka přitom při hlasování prošla jen těsnou většinou. Kdo byl předkladatelem a lídrem druhé, neschválené kandidátky primátor prozradit nechtěl.

Obžaloba je absurdní, říká Hudeček

Rozhodování trvalo výboru tři hodiny. Podle Hudečkova náměstka Jiřího Nouzy bylo od počátku jednání klidné. „Pan primátor zůstává lídrem, o tom nebylo pochyb. Takže bych řekl, že bouřlivá diskuse o panu kolegovi Hudečkovi žádná neproběhla,“ prohlásil Nouza.

Tomáš Hudeček ale na otázku, jestli kauza Opencard vzbudila na jednání nějaké vášně, odpověděl, že zazněly argumenty, které mají zůstat za zavřenými dveřmi.

Nicméně potvrdil, že za svým názorem na svou obžalobu si stojí. „Já celé pokračování kauzy považuji za absurdní, protože pořád jsou vyšetřováni lidé, kteří tu kauzu řešili nebo řeší, místo těch původců,“ upozornil.

„Jakýkoli další vývoj v této kauze tímto směrem je natolik proti zdravému rozumu, že si ho nedokážu představit,“ tvrdí pražský primátor.

Jako lídra si strana Hudečka zvolila už v březnu. Části krajského výboru TOP 09 se ale nelíbilo, že v čele kandidátky budou právě lidé obžalovaní v kauze Opencard.

ODS, ČSSD i koalice zelených, lidovců a Starostů už lídry mají

Z čela kandidátky nehodlá odstoupit ani bývalý primátor Bohuslav Svoboda z ODS, který je v kauze obžalován také.

Sociální demokraté vyšlou do boje o primátorské křeslo Miloslava Ludvíka, ředitele největší české nemocnice. Šéf motolské nemocnice je známý hlavně kvůli svému prohlášení, že prominentní osoby - tzv. kulichové - mají mít přednost před ostatními pacienty.

Trojkoalici Strany zelených, KDU-ČSL a Starostů povede předseda zelených v Praze Petr Štěpánek.

Zabodovat v Praze chce i hnutí ANO. Vhodného kandidáta na šéfa radnice ale teprve hledá. Na kandidátce by se mohl objevit ředitel pražského Obecního domu Vlastimil Ježek. Podzimní volby se budou konat na začátku října.

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

ČRo, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme